Özür Dileme Sözleri

Özür Dileme Sözleri

Her insan yalan yanlış şeyler yapmayıp özür dileme gereksinimi duymamayı ister tabiki. Fakat bazen fevri bir hareketimiz yada düşüncesizce söylediğimiz bir söz ile karşımızdaki insanı kırabiliyoruz. Daha sonra yaptığımız hatanın yanlışın farkına varıp bu kötü durumu düzeltmeye çalışmak için neler yapabiliriz diye düşünüp duruyoruz. Gönül isterki bu duruma düşmeyelim ama söz ağızdan bir defa çıkıyor bu kötü durumu geri almak mümkün olmuyor. Özür mesajları her zaman af dilemek için yeterli olmayabiliyor tabiki.. Kalıplaşmış bu sözleri mesaj yolu ile değil de bizzat kişinin yüzüne kendi ağzınızdan söylemeniz daha faydalı olacaktır. Bu tür pişmanlık mesajlarının abartılması durumunda daha kötü sonuçlar bizleri bekleyebilir. Bu yüzden doğru zamanı, doğru ses tonunu ve doğru sözleri seçmek için iyice düşünmeniz de yararınıza olacaktır.

Özür Dilemek İçin Anlamlı Sözler

Ağlamak ile teselli olunsaydı, denizler hediye ederdim sana… Çok özür diIerim. Beni affedebilecek misin?

Bilseydim sözlerimin bu kadar inciteceğini, yemin eder bir ömür sessiz kalırdım. Hatasız kul olmazmıs

Affetmek kadar yüce bir duygu yoktur derler. Ey gönlümün en yücesi, ey kalbimin hükümdarı… Lütfen bu mesajla birlikte gelen sevgimi kabul et ve beni affet….

Beyaz bir güvercin yollamak istedim sana ancak o bile çok kızdı bana. Nasıl kırarmışım bu güzel kalbi. Sahi nasıl kırdım ben seni? Çok özür dilerim…

Kabul edilemeyecek bir şeydi belki yaptığım ama sen de biliyorsun ki her insan hata yapar. Senden beni affetmeni diliyorum. Tüm kalbimle kapına geldim, beni içeri alır mısın?

Güzel gözlerine bakacak yüzüm yok, belki bu çiçekler anlatır sana olan sevgimi… Kalbimin bahar kokulu köşesi, gel affet şu garibi.

Anladım beni görmek istemiyorsun ama bu güllerin ne günahı var? Sana olan sevgimi haykırmaya ve özür dilemeye geldiler. Onlara kulak verir misin?

Büyükler her zaman haklı değildir. Onlar da büyük hatalar yapar ancak affetmek büyüklüktür. Gel sen büyüklük yap bu sefer bana ve affet beni.

Küçük hatalar kocaman tebessümlerle kaybolurmuş. Bana kocaman gülümser misin?

Günlerdir gözüme uyku girmiyor. Sanki kalbim iki dudağının arasında atıyormuş gibi. Bir affettim desen, hayata dönerim yeniden…

Dostluk kolay kurulur ama devam ettirmek zordur. Bugün kırdım seni. Ama inan istemeden oldu. Bu nedenle senden çok, çok özür dilerim.

Sana olan mahcubiyetimi nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum, gerçekten çok özür dilerim.

Yaptığım tüm hatalara ve saçmalıklara rağmen beni affedebilmen büyük incelikti. Tekrar özür dilerim.

Üzüntümü anlatacak kelime yok. Olanlar için gerçekten çok üzgünüm ve çok özür dilerim.

Beyaz bir güvercin yolluyorum sana bu mesajla birlikte. Bu bir barış mesajı. Tüm kırgınlıkları yok etsin ve sen özürlerimi kabul et diye..

Ah! Dilim. Söylediklerim yüzünden kalbim dilim dilim. Özür dilerim.

Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar. Ne olur beni affet.

Geçmişte yaşadığımız tüm kırgınlıklar için özür diliyorum senden.

Bilirsin affetmek gibi bir başka büyüklük yoktur. Ben de bir hata yaptım ve affına sığınıyorum. Affet lütfen beni.

Beğen  1
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir