Berat Kandili Sözleri

Berat Kandili Sözleri

Berat Kandili Mesajları 2019 yazımız ile tüm sevdiklerinizle bu kutlu günü paylaşın. Allahü Teâlâ’nın ihsanlarıyla, Peygamber Efendimiz’in sallallahü aleyhi ve sellem, “Şa’ban benim ayımdır.” buyurduğu mübarek bir aya girmiş bulunuyoruz. Peki bu aydaki gecelerin en önemlisi olarak bildiğimiz Berat Kandili, 2019 yılında ne zaman idrak edilecek? Hicrî Şa’ban ayının 14. gecesini 15. gecesine bağlayan gece idrak edilen Berat Kandili bu sene 19 Nisan 2019’u 20 Nisan 2019’a bağlayan geceye denk geliyor. Bu mübarek gecenin sevincini sevdiklerinizle paylaşmak için işte en güzel berat kandili kutlama sözleri..

Biz de bu mübarek gecenin ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, Cehennem ateşinden âzâd olmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Amin!

Berat Kandili Mesajları 2019

Allahümme barik lenâ fi Racebe ve Şa’ban ve belliğnâ Ramezan! Allah’ım Receb ve Şa’ban aylarını hakkımızda mübarek eyle ve bizi Ramazan ayına ulaştır! Amin. Gecemiz mübarek olsun.

Berat Kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının çok olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla nasiplenir. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi duaların da hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım, bizleri Regaip ile sana yönelen, Miraç ile huzuruna yükselen, Berat ile kurtuluşa eren, Ramazan ile Cennet’i hak edenlerden eyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olan bu günlerde Berat Kandili, İslam âlemine huzur ve barış getirir İnşaallah. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevlâ’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün Berat Kandili. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2019

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz bahar yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Berat Kandiliniz hayırlara vesile olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlâ’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Beraat geceniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize; bir yıl vardır, bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabb’ül Âlemîn’e.  Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Sizin ve sevdiklerinizin edeceği tüm duaların kabul olacağı bir kandil dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerimize, rahmeti geçmişlerimize, bereketi evimize, nuru ahretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Allah’ım, bizleri Regaib’le sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren kullarından eyle. Dualarımızı kabul eyle. Geceniz mübarek olsun.

Ramazan’ın müjdecisi, Şaban ayının yarısı gecesi Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Gecesi Allah her kulunun o seneki geçimini yazar. Ve der ki: “Rızık isteyen yok mu rızık vereyim?”  Kandiliniz mübarek olsun.

Ey insan! Hani zor diyorsun ya çok zor… Zor olacak ki imtihan olsun. Sabır, dua, tevekkül ilacın olsun. Geceniz mübarek olsun.

Bu Berat Kandilinde hep birlikte Allah’ın evlerine misafir olalım ve topyekûn tevbeye durarak İslam ümmetinin beraati için dua edelim İnşaallah. 

Bizi bitmek bilmeyen heves ve arzulardan, benliğimizi esir alan hırs ve tutkulardan, kardeşliğimizi zedeleyen bencilliklerden uzaklaşmaya çağıran özgürlük gecesi Berat Gecemiz mübarek olsun.

Berat Kandilinin huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine, fitne ateşinden, kargaşa ve kaos ortamından teberra etmemize vesile olmasını Allahü Teâlâ’dan niyaz ederim.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir